Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності
 
 

Сектор благодійності
в Україні та світі

Cучасні тенденції світового та вітчизняного руху благодійників. Зручна класифікація. Тільки нове, тільки корисне. Знайдіть свій сектор організованої філантропії!

 
Блог Корисні ресурси
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

 

Сектор благодійності у дзеркалі сьогодення

Сфера благодійності на сьогодні є невід'ємною складовою суспільного сектору багатьох розвинутих країн: у деяких із них вона навіть має спеціальну назву — сектор організованої філантропії.

Задля розвитку цього сектору вдосконалюються міжнародні стандарти благодійності, узагальнюється та поширюється кращий досвід, розробляються та втілюються новітні технології та інструменти реалізації благодійних ініціатив.

І думка про те, що благодійність — це своєрідний бізнес, для багатьох уже не є чужою та незрозумілою. Адже для того, щоб благодійні проекти та ініціативи були ефективними, ними слід займатися професійно та системно — як у бізнесі.

Протягом останніх десятеріч благодійність активно розвивається за кількома напрямками.

Традиційним та найбільш потужним напрямком є приватна благодійність. Адже саме людина та її альтруїстична складова є основним двигуном розвитку благодійності. Саме тому відбувається постійний пошук нових інструментів та практик, які б допопомагали людині, незважаючи на особисте завантаження, долучатися та підтримувати благочинну діяльність. А час інтернет-технологій узагалі відкриває для цього неосяжні можливості. Хоча й традиційні засоби залишаються незмінними: один із перших приватних фондів Англії, створений у першому сторіччі нашої ери, й досі залишається успішним.

Глобалізація світового ринку та бурхливий розвиток економік у багатьох країнах дав потужний поштовх для активного розвитку благодійної діяльності з боку компаній — корпоративній філантропії. І сьогодні благодійність на чільному місці у стратегіях соціальної відповідальності для багатьох корпорацій та компаній. На доброчинність можуть бути спрямовані всі можливі активи компанії: гроші, товари, майно й нерухомість, послуги та людський капітал. В окремих випадках готовність компаній до соціальних інновацій відчиняє двері для практикування соціального підприємництва та венчурної філантропії.

Посилення ролі місцевих громад у суспільному розвитку спричинило неабиякий сплеск місцевої благодійності: мешканці багатьох громад активно долучилися до благодійності як інструменту, який допомагає ефективно розвивати саму громаду. Поширення діяльності фондів громад, а також інших інструментів місцевої філантропії набуває дедалі більшої популярності.

Разом із розвитком трьох зазначених напрямків благодійності відбувається активізація та диверсифікація діяльності різноманітних благодійних організацій та інституцій. Вони пропонують приватним особам, бізнесу та громадам різноманітні проекти та ініціативи, які б задовольняли очікування та благодійні цілі цих основних “донорів” сектору благодійності.

Саме тому цей розділ порталу присвячений акумулюванню інформації про сектор благодійності як в Україні, так і в світі: останні новини, події, аналітика, дослідження — все це допоможе вам орієнтуватись у сучасних тенденціях та трендах світового та вітчизняного руху благодійників.  

 

 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ