Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Новини
 

ВСІ НОВИНИ

ОПИТУВАННЯ
Ви вже запланували справи і цілі на 2019-й?
МИ НА FACEBOOK

Благодійні організації проходять тест на підзвітність

30.09.2016  Автор: Український форум благодійників
Благодійні організації проходять тест на підзвітність

• Учасників Національного рейтингу благодійників стало на 40% більше, ніж торік
• Пріоритетна сфера допомоги благодійників у 2015 році – соціальний захист, найменше благодійних коштів витрачено на захист довкілля і тварин
• Благодійні бюджети на охорону здоров’я і підтримку армії скорочуються
• Фонди переважно надають адресну допомогу і підтримують установи та організації

30 вересня 2016 р., Київ – стали відомі імена переможців та учасників ІІІ Національного рейтингу благодійників. Це благодійні організації, які відкрили свої податкові звіти. Кожен із них представлений на "Карті благодійності України", інтерактивному онлайн-ресурсі: https://ufb.org.ua/rating/blago-list.

Фонди рейтингувались у трьох «вагових категоріях» залежно від обсягів річного бюджету: 1) до 1 млн грн на рік; 2) 1-10 млн грн.; 3) понад 10 млн грн. Переможцями відповідно стали: Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт», Донецький міський благодійний фонд «Доброта» і Міжнародний благодійний фонд «Карітас України».

У 2015 р. 74 учасники Рейтингу витратили на благодійність 790,9 млн грн. Переважно надавали адресну допомогу фізособам та підтримували установи та організації. 59% благодійних коштів були витрачені на сферу соціального захисту, 15% на охорону здоров'я, решта на освіту та науку, підтримку армії, культуру та мистецтво, захист довкілля.

Для реалізації своїх благодійних програм 74 фонди працевлаштували 891 особу і залучили 24637 волонтерів. Цей показник свідчить про те, що благодійні організації сьогодні є гідним гравцем ринку праці на рівні з малим та середнім бізнесом.

За даними Державної фіскальної служби, благодійні витрати у 2015 році склали 9,4 млрд грн. Про це відзвітували податківцям 9196 благодійних організацій. ДФС не надає інформації про витрати кожного фонду, публікація податкової звітності – річ добровільна, і лише 0,8% благодійних організацій скористалися цією можливістю. Спільні витрати учасників Рейтингу склали 8,4% від усіх витрат на благодійність.

Мета Національного рейтингу благодійників — сприяння розвитку прозорої та підзвітної благодійності в Україні. Рейтинг формується на підставі фінансових показників — річних витрат благодійних фондів та організацій на власні благодійні програми, які задекларовані у річних податкових звітах та добровільно надані організаціями організаторам рейтингу з копіями підтверджуючих документів.

Церемонія проводиться в день Віри, Надії і Любові і приурочена до Європейського дня благодійних фондів, який Європа щороку святкує 1 жовтня. Захід провела ведуча телеканалу 1+1 Марічка Падалко, «Голос благодійності 2016».

Організатор Національного рейтингу благодійників – Український форум благодійників.
Партнер – EY в Україні.
Медіа-партнер – «Новое время».

ПЕРЕМОЖЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО РЕЙТИНГУ БЛАГОДІЙНИКІВ

Фонди з бюджетом понад 10 млн грн

1. Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» - Витрати на благодійну діяльність за 2015 рік, Витрати у сфері соціального захисту у 2015 році, Динаміка зростання витрат на благодійність у 2014/2015 роках.
2. Міжнародний благодійний фонд «Таблеточки» - Кількість залучених волонтерів у 2015 році.
3. Миколаївський обласний благодійний фонд «Регіональний фонд Благочестя» - Витрати у сфері допомоги армії у 2015 році.

4. Міжнародний благодійний фонд «Українська Біржа Благодійності» - Витрати у сфері охорони здоров’я у 2015 році, Витрати у сфері захисту довкілля та тварин у 2015 році.
5. Міжнародна благодійна організація "Фонд Східна Європа" - Витрати у сфері економічного розвитку у 2015 році.
6. Благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» - Витрати у сфері мистецтва та культури у 2015 році, Витрати у сфері спорту та фізичної культури у 2015 році, "Витрати на розвиток науки і культури у 2015 році".

Фонди з бюджетом від 1 до 10 млн грн
1. Донецький міський благодійний фонд "Доброта" –“Витрати на благодійність у 2015 році”, “Витрати у сфері соціального захисту у 2015 році”.
2. Благодійний фонд «Станція Харків» - “Динаміка зростання витрат на благодійність у 2014/2015 роках”.
3. Миколаївський місцевий благодійний фонд Центр соціальних програм - “Кількість залучених волонтерів у 2015 році”, “Витрати у сфері економічного розвитку у 2015 році”
4. Міжнародний благодійний фонд "Україно! Я за тебе!" –“Витрати у сфері допомоги армії у 2015 році.
5. Благодійна організація «Благодійний фонд «Щаслива лапа» - “Витрати у сфері захисту довкілля і допомоги тваринам у 2015 році”.
6. Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» - “Витрати у сфері мистецтва та культури у 2015 році”.
7. Всеукраїнський благодійний фонд "Запорука" –“Витрати у сфері охорони здоров’я e 2015 році”.
8. МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО ФОНД СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ШКОЛИ –“Витрати у сфері освіти і науки у 2015 році”.
9. Благодійний фонд «Фонд Кличко» - “Витрати у сфері спорту та фізичної культури у 2015 році”.


Фонди з бюджетом до 1 000 000 грн
1. Тернопільський обласний БФ "Майбутнє сиріт" –“Витрати на благодійність у 2015 році”, “Витрати у сфері соціального захисту у 2015 році”.
2. Благодійний фонд "Сестри Даліли" –“Динаміка приросту витрат на благодійність у 2014/2015 роках”.
3. Благодійна організація "Благодійний фонд "Ти-Ангел" –“Кількість залучених волонтерів у 2015 році”, “Витрати у сфері науки та освіти у 2015 році”.
4. Благодійний фонд «Надія на життя» - “Витрати у сфері допомоги армії у 2015 році”.
5. Благодійна організація «Фонд громади Житомира» - “Витрати у сфері економічного розвитку у 2015 році”.
6. Міжнародна благодійна фундація лікаря Берсенєва –“Витрати у сфері охорони здоров’я у 2015 році”.
7. Міська благодійна організація «Фонд громади Вознесенська» - “Витрати у сфері спорту та фізичної культури у 2015 році”.

 

ПІДЗВІТНІСТЬ – СВІТОВИЙ СТАНДАРТ БЛАГОДІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Аргументи учасників та партнерів Національного рейтингу благодійників

Ольга Лєбєдєва, фінансовий директор МБФ «Карітас України»:
«Ми чудово розуміємо, що якщо не зможемо прозвітувати про кожну витрачену гривню, то просто втратимо довіру – яка є одним з наріжних каменів благодійності. Щорічно ми оприлюднюємо наші фінансові звіти – для того, щоб всі хто допомагає нам допомагати потребуючим, розуміли: їхні кошти витрачено за призначенням і допомога знайшла свого адресата».

Анна Мороз, перший заступник головного редактора журналу «Новое время»:
«Ми не чекали, що такі значні суми наші співвітчизники витрачають на благодійність. І це в час кризи і зростання тарифів. Україна має сприймати благодійність не просто як "ринок добрих справ", а як інвестування в успішне майбутнє своєї країни. Уже сьогодні ми маємо обирати благодійні організації так само ретельно, як, наприклад, банк. Тобто вимагати звітів і ефективності».

Євгенія Сацька, корпоративний прес-секретар авіакомпанії МАУ:
«Міжнародні Авіалінії України» забезпечуватимуть безкоштовними місцями на бортах МАУ (два місця на кожному рейсі) тих, хто потребує невідкладного лікування за кордоном. Участь потенційних партнерів у Національному рейтингу благодійників для нас – це значимий орієнтир для налагодження співпраці в рамках нашої програми».

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ