Керівник організації: Саржевська-Кравченко Оксана Миколаївна
Контактна особа: Михайло Глубокий, заступник директора з розвитку та зв'язків mykhailo.glubokyi@izolyatsia.org
Адреса: Київ 04071, вул. Набережно-Лугова 12, оф. 230
Телефон: +38 050 477 26 20, +38 067 621 62 40
Електронна адреса: info@izolyatsia.org
Веб-сайт: www.izolyatsia.org
Рік заснування: 2010
Місія та цілі діяльності
ІЗОЛЯЦІЯ — ім’я, успадковане від назви заводу. Воно відображає нашу місію: зберегти індустріальну спадщину й одночасно створити щось нове, здатне стати джерелом натхнення для соціального та культурного розвитку України. ІЗОЛЯЦІЯ — це платформа культурних ініціатив. Це мультидисциплінарний культурний проект, відкритий для всіх видів творчої експресії. Це точка дотику для всіх, хто прагне до культурних і соціальних змін.
Регіон діяльності: Донецьк-Україна-світ
Напрямки діяльності:
Відзначаючи 10-річчя як одна з провідних культурних інституцій України, ІЗОЛЯЦІЯ оголошує про IZO-TURN 2020 — перший крок до концептуальної переорієнтації Заземлення. Протягом останнього десятиліття фонд став символом стійкості українського культурного сектору після того, як його територію захопили озброєні представники самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» під час окупації Донецька, здійсненої за підтримки Росії. Незважаючи на ці події, ІЗОЛЯЦІЯ продовжує відстоювати демократичні цінності, засновані на переконанні, що культурні інституції є стовпами вільного демократичного суспільства. Усі випробування лише посилили впевненість фонду в необхідності створення та збереження платформ для творчості та критичного мислення. Маючи в послужному списку амбітні проєкти в Україні та за кордоном, ІЗОЛЯЦІЯ залишається каталізатором позитивних змін у суспільстві та дивиться в майбутнє.
IZO-TURN 2020 знаменує початок переходу до нової концепції, що наголошує на сучасних екологічних викликах, а в ширшому масштабі — на пов’язаній з ними проблематиці та матеріальних факторах. Цей напрямок дозволить інституції зосередитись на ключових цілях:
- акцентуванні уваги на дослідженнях та інших активностях, що сприяють побудові сталих знань;
- просуванні та обміні професійними знаннями та ресурсами інституції;
- наданні підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в Україні;
- підтримці мережування для творчих та культурних ініціаторів в Україні;
- сприянні в доступі до українського творчого сектору міжнародним професіоналам;
- наданні пріоритету проєктам, орієнтованим на децентралізацію по всій Україні;
- адвокатуванні з метою зміцнення українського культурного ландшафту.
З 2020 по 2023 рік Заземлення буде включати перелічені цілі в нові проєкти та програми, які використовують оптику різного часового масштабу для вивчення впливу людського втручання в Україні в цілому та зокрема на Донбасі. Концепція буде реалізована в тривалих і актуальних форматах, таких як дослідження, публікації, відео, ініціативи культурної децентралізації та політична адвокація.
У 2020 році, крім майбутніх ініціатив, новий напрямок буде інтегрований в уже існуючі програми фонду, такі як Донбаські студії, програма резиденцій та Гуртобус/Community Culture Bus.