Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Прес-центр    Прес-релізи
 

ПРО НАС

Прес-релізи
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Благодійність 2020: усе піде за планом?

23.02.2012  Автор: Український форум благодійників
Благодійність 2020: усе піде за планом?

 

Якою буде благодійність завтра? Хто рухає її вперед: магнати чи прості люди? Що гальмує розвиток доброчинності сьогодні? Як популяризувати благодійність в Україні? Над чим працюють, чого бояться і на що сподіваються філантропи світу?

Про це розказували, показували і сперечалися три сотні провідних експертів сектору і найуспішніших практиків з усіх регіонів України і ще з шести країн світу: Бразилії, Іспанії, Німеччини, Росії, Угорщини, Франції – учасники ІV Міжнародної конференції Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку» (23 лютого 2012 р., Київ).

Поряд із питаннями, які давно дискутуються в Україні: підзвітності, прозорості та публічності, менеджменту благодійних організацій, - філантропи та експерти відчули перший подих благодійних моделей майбутнього: соціального підприємництва, біржі благодійності, ендавменту (недоторканого капіталу). І все це в інтерактивних форматах: панельні дискусії, ток-шоу, ярмарок проектів, творчі майстерні, круглі столи, сесії стратегічного планування.

Благодійність в Україні має багато спільних з іншими країнами тем та викликів. Незважаючи на перервану традицію організованої доброчинності, українці повертаються до неї через століття. Це засвідчив спеціальний гість конференції Мішель ТЕРЕЩЕНКО, онук видатного українського мецената. Він повернувся в Україну і відроджує тут традиційні промисли і йде благодійними слідами своїх предків.

«Успішна країна не може працювати без сильного громадянського суспільства. Воно народжується тоді, коли люди усвідомлюють: кожен може долучитися і внесок у суспільство не зводиться до фінансових пожертв», - переконаний Пітер КУЛОЙ, екс-фінансист, засновник приватного благодійного фонду з Угорщини.

«WINGS – це глобальна спілка організацій, які працюють на розвиток філантропії. Вона об’єднує 145 організацій із 54 країн світу. Завдяки цьому вони не залишаються зі своїми проблемами немов на безлюдному острові. Благодійники з усіх частин світу спілкуються і ми разом підбиваємо підсумки», - говорить Хелена МОНТЕЙРО, виконавчий директор Всесвітньої ініціативи з підтримки грантодавства (WINGS).

«Завдяки реплікації успішних моделей, які працюють в усьому світі, та відданій роботі українських благодійних організацій ми вже багато зробили для того, щоб благодійність в Україні була ефективною, прозорою та відкритою. Щоб ті, хто робить внесок у розвиток благодійництва, розуміли, як працюють їхні кошти та яку користь приносять українському суспільству. Тому консолідація зусиль благодійних організацій, бізнесу та держави у питаннях охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, спорту та культури зараз особливо на часі, адже сьогодні ми голосуємо за те, якою буде благодійність завтра», - повідомив Віктор ЛЯХ, голова правління Українського форуму благодійників, президент Фонду Східна Європа.

Євген БИСТРИЦЬКИЙ, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», зазначив, що в Україні дуже часто “незалежні” громадські органи прийняття рішень – різноманітних спілок, національних рад, присудження звань та премій, - насправді виробляють рішення, озираючись на тих, від кого залежні – владу, політиків, утримувачів фондів тощо. “Ми створили у Фонді іншу атмосферу – дійсно незалежну систему прийняття рішень щодо грантової підтримки тих чи тих проектів та ініціатив. Тому надзвичайно важливо, щоби члени Правління були справді незалежними людьми, були принциповими та порядними експертами без популізму та авторитарної зверхності. Важливим є належний розподіл обов’язків та уникнення ситуацій конфлікту інтересів. Обов’язково – вміти узагальнювати, досягати консенсусу», - наголосив Євген Бистрицький. Він нагадав, що до складу Правління Міжнародного фонду “Відродження” входять авторитетні громадські діячі, які мають достатньо часу та мотивації, щоб регулярно брати участь у засіданнях Правління, яке приймає усі стратегічні рішення у Фонді. І саме завдяки належній ролі Правління Фонд “Відродження” відомий своїми інноваційними проектами та практичним втіленням ідей – починаючи зі створення зовнішнього незалежного оцінювання, видання сотень перекладів кращих світових творів у гуманітаристиці українською, розвитком системи безоплатної правової допомоги в Україні та багатьма іншими.

Виконавчий директор БО «Фонд братів Кличків» Ганна СТАРОСТЕНКО під час дискусії щодо прозорості та публічності роботи благодійних організацій зазначила: «Законодавство не встановлює чітких вимог щодо звітів благодійних організацій та його оприлюднення. Це може бути повідомлення на сайті щодо витрачених коштів, інформація у ЗМІ. Але наш досвід говорить - справжня благодійність не може бути без довіри з боку донорів, партнерів і тих людей, на яких вона спрямована. Саме довіра є головним здобутком Фонду братів Кличків за 8 років діяльності. Нам принципово важливо публічно звітувати про витрачені кошти, адже їх фонд отримав також публічно».

«Чому ми починаємо моделювати майбутнє благодійності? Річ у тім, що для ефективного розвитку потрібен план. Успішні країни мають стратегії для кожного сектору, щоб усі гравці розуміли свої завдання і можливості. Наша конференція відкриває роботу над стратегічним планом розвитку благодійності в Україні. Форум працюватиме над ним упродовж року. Усі зацікавлені сторони: держава, бізнес, ЗМІ, громадський сектор – знайдуть свою роль і потенціал у цьому плані», - анонсувала Анна ГУЛЕВСЬКА-ЧЕРНИШ, директор Українського форуму благодійників.


***
Український форум благодійників — перша в Україні професійна асоціація благодійних фондів, організацій і бізнес-компаній, які займаються благодійністю. Форум було створено у 2004 році з ініціативи семи провідних міжнародних та вітчизняних фондів. Форум є членом Європейської мережі донорських асоціацій DAFNE та мережі Всесвітньої ініціативи для підтримки ґрантодавства WINGS, а також підписантом Української мережі Глобального договору ООН. Форум об’єднує 26 організацій. Детальніше: www.ufb.org.ua.

 

Ключовими спікерами ІV Міжнародної конференції Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку» також стали:

Роза Галлего - голова Європейської мережі донорських асоціацій (DAFNE).
Наталія Камінарська - виконавчий секретар Форуму донорів (Росія).
Аксель Холлінг - менеджер проекту з розвитку фондів громад, Асоціація фондів Німеччини.
Руслан Жиленко - директор Карпатського фонду (Україна).
Катерина Смаглій - директор проектів Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».
Анатолій Заболотний - директор Благодійного фонду «Розвиток України».
Павло Новіков - директор Української біржі благодійності.
Адріан Опаіц - юридичний директор у Київському офісі Прайсуотерхаус Куперс (PwC)
Володимир Шейгус - виконавчий директор ІСАР «Єднання», директор програми «Школа фондів громад».
Антон Белецький - директор і власник маркетинг-консалтингового агентства «Business2People».
Аліна Севастюк - керівник відділу з розвитку бізнесу КПМГ в Україні.
Ярина Ключковська - директор із корпоративних комунікацій та соціальних програм «Майкрософт Україна».
Андрій Васькович - президент Міжнародного благодійного фонду “Карітас України”, віце-президент Карітасу Європи.
Віталіна Ященко - генеральний директор групи компаній «ALL Motion Group».
Олена Мацібох - голова правління Всеукраїнського благодійного фонду "Крона", менеджер з КСВ групи компаній НІКО.
Олена Гладських - редактор газети "Дело".
Ярина Лукань - начальник управління комунікацій, Ерсте Банк.
Наталія Василюк - директор програм Британської Ради.
Юрій Сивицький - член Наглядової ради IT-консорціуму Intecracy Group.
Руслан Бахтиєв - куратор Всеукраїнського благодійного фонду «Зоряна мрія».
Максим Лациба - керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень.
Амір Бен-Цві - представник "Джойнт" у Центральній і Західній Україні
Ігор Дідковський - ініціатор РОДОВІД ПЕРСОНАЛІТЕТУ.
Дар’я Непочатова - керівник програм Українського форуму благодійників, член Правління Глобальної мережі VOLiNTEER.ORG.
Олеся Саноцька - виконавчий директор ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя».
Сергій Сошинський - президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров'я українського народу».
Маргарита Січкар - ресторатор, видавець, письменниця, засновниця благодійного фонду іпотерапії «Камелія».
Анастасія Рінгіс - спеціальний кореспондент журналу "Фокус".
Олександр Вінніков - голова правління Мережі розвитку європейського права

Більше на сайті конференції: http://www.blagodiynist.info.
 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ