Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Півмільярда доларів у фондів громад: як цього досягнути?

05.02.2016  Автор: Український форум благодійників
Півмільярда доларів у фондів громад: як цього досягнути?

За 10 років фонди громад у Румунії навчилися добувати внутрішні ресурси і ефективно вкладати їх у місцевий розвиток. Мати цього явища Аліна Порумб – спеціальний гість нашої міжнародної конференції.

13 фондів громад працюють на 37% населення Румунії. Їхній річний бюджет – $560 000. До 2003 року про таке ніхто навіть мріяти не міг. Ніхто, крім Аліни Порумб, директора програм стратегічної філантропії Асоціації взаємодії громад (ARC). Торік вона отримала престижну Премію пам’яті Ольги Алексєєвої за те, що побудувала систему фондів громад у Румунії. Аліна довела: все необхідне для того, щоб міста і села процвітали, закладено в них самих, і ніхто крім самих членів громади не дасть більше і не розпорядиться краще ресурсами для власного розвитку.

Аліна Порумб незабаром у Києві - скористайтеся шансом!

У вас є унікальна нагода віч-на-віч зустрітися з Аліною і дізнатися про секрети успіху фондів громад у Румунії. А також зрозуміти, як цей успіх принести в Україну. Адже Аліна Порумб - спеціальний гість VIII Міжнародної конференції Українського форуму благодійників «Стратегічна філантропія: мистецтво змінювати світ», яка відбудеться 25 лютого 2016 р. в Києві.

РЕЄСТРУЙТЕСЯ! Місць лишилося небагато.

Феномен благодійності у громаді

"Основна проблема місцевого розвитку в тому, що кошти зазвичай надходять з-поза меж громади. Місцеві жителі хочуть зробити щось, але не почуваються господарями власної долі, коли потоки ресурсів зовнішні і не гнучкі, - пояснює феномен місцевого розвитку Аліна Порумб.

- Про фонди громад я дізналася 2003 завдяки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Два роки потому вирішила перевірити, чи працюватимуть вони в Румунії. Фонди місцевих громад стимулюють місцевих жителів до щедрості, ініціативності. Завдяки цьому інструменту вони реагують на виклики і зміцнюють зв’язки у громаді.
Тепер у нас є мережа фондів місцевих громад у Румунії, і я думаю, найбільшим досягненням є те, що вона працює незалежно, щороку зростають обсяги інвестицій від самих громадян. Ключем до стабільності є довіра.

Коли створюєш фонд громади, завжди постають питання: чи це працюватиме? Чи відгукнуться люди? Мій досвід каже, що такі люди завжди у громаді є. Головне – знайти їх і мотивувати».

Ексклюзив міжнародної конференції з благодійності 

А як це зробити – дізнайтеся з перших вуст на VIII Міжнародній конференції Українського форуму благодійників «Стратегічна філантропія: мистецтво змінювати світ».

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ