Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Податкові новації 2015 для благодійників

13.02.2015  Автор: Український форум благодійників
 Податкові новації 2015 для благодійників

Семінари-практикуми про те, як нове законодавство змінює умови роботи благодійних організацій і їхнє фінансове звітування, Український форум благодійників провів цього тижня в рамках програми «НА ВЧИСЬ!» Понад 70 учасників отримали відповіді на свої запитання, матеріали, які допоможуть їм спростити роботу і грамотно користуватися законами, а також найцінніше – знайомство з найкращими в Україні юристами і фінансистами, які спеціалізуються на секторі благодійності.

Тренером виступила Юлія Кірсанова, сертифікований фахівець з управління фінансами неприбуткових організацій та інших аспектів розвитку громадянського суспільства з 15-річним досвідом. 

Чого навчились учасники

Законодавчі новації змінили перелік юридичних осіб, які матимуть право називатися неприбутковими. Мінфін планує створення нового реєстру таких організацій і установ. Жорсткішими стануть перевірки в неприбутковому секторі: крім податкового обліку, органи контролю тепер цікавитимуться і бухгалтерським. Уніфікується з комерційним сектором декларація на прибуток. Обов’язковим стає маркування всіх одиниць товарів, які даруються, роздаються благодійниками. Наліпки «Не для продажу» потрібні для того, щоб уникнути нецільового використання речей, призначених для благодійності. Якщо неприбуткові організації не дотримуватимуться цього правила, то ризикують сплачувати ПДВ. 
 

Суперечливі зміни для благодійників і волонтерів

Законодавчі новації, з одного боку, дисциплінують сектор благодійності. В умовах, коли щомісяця реєструються десятки нових неприбуткових організацій, це важливо для сфери, де основним капіталом якої є довіра. Однак далеко не всі зміни фахівці вважають зрозумілими, корисними і вчасними. Зокрема, на семінарі йшлося про те, що новий Податковий кодекс фактично вбиває офіційне меценатство, благодійні аукціони. Нині бізнесу вигідніше жертвувати анонімно. Нереальними до виконання є норми, пов’язані з документальним підтвердженням і звітуванням про допомогу АТО. 
 

Про що треба пам’ятати благодійникам у 2015 році

Тренер Юлія Кірсанова наголосила на тому, що 2015 року кожній благодійній організації доведеться залучати юриста-господарника, щоб правильно складати договори, називати види допомоги так, щоб це не викликало запитань у органів-контролерів. 
 
Лариса Жигун, координатор адвокасі-кампаній Українського форуму благодійників, зазначила, що сектору благодійності варто бути проактивним, якщо ми хочемо впливати на рішення органів влади. Не тільки відстежувати законодавчі зміни, а й ініціювати громадські слухання, інформаційні кампанії напередодні ухвалення тих чи інших норм. Народні депутати, зі свого боку, повинні запитувати думку благодійників, перш ніж ухвалювати закони щодо їх діяльності. Так законодавці матимутьоб'єктивне бачення впливу прийнятих законів на розвиток сектору. Український форум благодійників виступає координатором такої діяльності для благодійних фондів та організацій, служить посередником між філантропічним середовищем і владою. 
 

Перспективи навчання 

Заявок на участь у семінарах-практикумах щодо податкових новацій для благодійників надійшло в декілька разів більше, ніж було місць у залах. Тож це не останні навчальні заходи на тему законодавчих змін. Український форум благодійників планує привезти семінари-практикуми до регіонів України. 
 
Висловлюємо вдячність АТ "Ощадбанк" за допомогу в організації семінару зі складання звітів. 
ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ