Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Чому сьогодні не ухвалили законопроект про волонтерство?

12.02.2015  Автор: Український форум благодійників
Чому сьогодні не ухвалили законопроект про волонтерство?

Нещодавно сектор благодійності відзначав маленьку перемогу: завдяки нашим спільним зусиллям парламент ухвалив законопроект "Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)" №1408 у першому читанні. Зміни до чинного закону дозволяють займатися волонтерством без обмежень, як це робиться в цивілізованих країнах світу. Очікувалося, що сьогодні, 12 лютого, законопроект, написаний і узгоджений громадськістю: волонтерами АТО та інших суспільних груп, представниками поважних благодійних організацій, юристів третього сектору і групи народних депутатів, - ухвалять у другому читанні.

10 лютого 2015 р. відбулося засідання Комітету Верховної Ради України VIII скликання з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму за участю представників Українського форуму благодійників і наших партнерів з адвокації прогресивного законодавства. З’ясувалося, що до законопроекту №1408 подано багато правок. І не технічних, а по суті. Ці правки зводять нанівець прагнення волонтерів працювати законно, і при цьому ефективно.

На чому забуксував «волонтерський» законопроект №1408

За даними дослідження, проведеного компанією JFK наприкінці листопаду 2014 року, нині в Україні добровльціями є 23% населення. Це мільйони рятівників і реформаторів суспільства, яких не спинять жодні бюрократичні перепони. Проте українські волонтери прагнуть працювати за європейськими стандартами. Якщо ж не ухвалять прогресивні зміни, то більшість добровольців стануть порушниками закону і можуть наразитися на проблем із податківцями, охоронцями правопорядку та іншими державними органами.

Що ж передовсім непокоїть парламентаріїв у законопроекті №1408? 
 
1. Страхування волонтерів. Представники влади (до речі, анонімна група депутатів – ніхто не підписався під правками) хочуть, щоб кожен волонтер укладав угоду з організацією. І ця юридична особа його страхуватиме. По-перше, це фінансово обтяжливо для неприбуткових за своєю природою організацій. По-друге, ми вже мали прецедент із державним реєстром переселенців, який потрапив до рук представників терористичних організацій. Волонтери й без того щодня наражаються на небезпеку, щоб іще ризикувати, відкриваючи персональні дані. 
 
 
2. Вік, з якого можна починати добрі справи. Окремі члени парламентського комітету вважають, що волонтерство неповнолітніх – це шлях до торгівлі дітьми. 
 
 
 

 

Як нам вплинути на процес ухвалення законопроекту? 

Слухання законопроекту №1408 перенесено. Третього березня 2015 року відбудеться наступне засідання профільного комітету. До того часу триватимуть переговори робочої групи, на якій волонтери-практики, Український форум благодійників та інші організації громадянського суспільства переконуватимуть парламентаріїв не ухвалювати ретроградних поправок. Ми продовжуємо консультації з волонтерськими організаціями. В разі потреби негайно запускатимемо кампанію підтримки прогресивних змін, в якій слово і дія кожного з вас матимуть вирішальне значення. 
 
 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ