Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

294 «за» розвиток волонтерства

03.02.2015  Автор: Український форум благодійників
 294 «за» розвиток волонтерства
Іще один успішний етап адвокасі-кампанії Українського форуму благодійників за сприятливі для волонтерства закони! 3 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)" №1408. Народні депутати 294 голосами підтримали законопроект, написаний і узгоджений волонтерськими організаціями. 
 
Дякуємо всім партнерам, завдяки яким ми домоглися включення законопроекту №1408 до порядку денного другої сесії Верховної Ради України VIII скликання. З початку 2015 року ви надсилали листи підтримки до ВРУ, підписували онлайн-петицію, виступали у ЗМІ. Зранку, перед відкриттям сесії Верховної Ради, команда Українського форуму благодійників разом із партнерами вручили народним депутатам листівки із закликом проголосувати за «волонтерський»  законопроект 1408 і з поясненнями у формі інфографіки. 
 

Навіщо потрібні зміни до законів щодо волонтерської діяльності

Законопроект 1408 знімає багато обмежень, накладених чинним законом «Про волонтерську діяльність». Добровольцям не доведеться проходити обов’язкове «ліцензування» в Міністерстві соціальної політики, зв’язуватися з виплатою страхових внесків, ризикувати опинитися поза законом, якщо до волонтерства долучаються неповнолітні. Завдяки пропонованим змінам, суд не зможе позбавляти юридичну особу права займатися волонтерською діяльністю. Добровольцям не доведеться прив’язуватися до центрального органу виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності, укладати договори з організаціями.
 
Водночас законопроект уточнює особливості відшкодування витрат, пов'язаних із наданням волонтерської допомоги – дає однозначні відповіді на запитання, щодо яких на данному етапі потрібні роз’яснення фіскальних органів. Ухвалення змін наближує український волонтерський рух до європейських стандартів роботи людей доброї волі.
 

Що далі? 

Український форум благодійників оперативно інформуватиме Вас про подальші кроки назустріч сприятливому для волонтерів законодавству. На законопроект №1408 чекає наступне слухання і, сподіваємося, безперешкодне ухвалення у другому читанні. Це вдалий прецедент, який доводить, що крапля по краплі ми можемо добиватися мети демократичними методами, в рамках правового поля. 
 
 
 
ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ