Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

АНТИволонтерський крок уряду

14.01.2015  Автор: УФБ
 АНТИволонтерський крок уряду

Волонтерство – це складно і небезпечно. Таким духом віє понад 3 роки від Закону України «Про волонтерську діяльність». Ухвалений свого часу документ загнав добровільну неприбуткову діяльність у бюрократичну клітку. Щоправда, досі діяв споконвічний принцип необов’язковості виконання занадто суворих норм. Чимало обмежень так і лишилися паперовими, їх не забезпечили механізмами виконання. І раптом, коли волонтерство охопило мільйони українців від малого до старого – маємо «нежданчика» від нової влади.

Паперова "кулявлоб" волонтерам

Тимчасом як Верховна Рада відтягує розгляд прогресивних змін до закону про волонтерство, які знімають бюрократичні перепони для добрих справ, уряд знаходить час, щоб звязати руки волонтерам. Йдеться про наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу». У документі сказано: «Юридичній особі, якій в установленому Законом України «Про волонтерську діяльність» порядку не надано статус волонтерської організації, забороняється будь-яке використання слів "волонтерська організація" у своєму найменуванні та діяльності».

Абсурдність документу ще й у тому, що волонтерські організації поставили в один ряд із холдинговими компаніями, адвокатськими бюро, диверсифікованими інвестиційними фондами.

Поки не будуть ухвалені зміни до застарілого закону про волонтерство, цей наказ залишатиметься зброєю масового знищення доброї волі в українському суспільстві. Зараз у нас є унікальний шанс вплинути на ситуацію і створити яскравий прецедент перемоги небайдужості над системою.

Як спростити життя волонтерам?

Бюрократичний апарат реагує на листи, петиції і звернення в тому разі, якщо вони масові й резонансні. Український форум благодійників і партнери уже надіслали сотні листів до Верховної Ради, щоб вона вже у лютому розглянула Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)" під номером 1408. Ухвалення цього закону дозволить волонтерам ефективно працювати, а не розмножувати безглузді папери.

Підпишіть онлайн-петицію, а також готові звернення до народних депутатів якомога швидше. Повірте, що ці прості кроки – також волонтерство. І воно допоможе зберегти життя, здоровя, родини. Не зволікай! Усе в наших руках. 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ