Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Врятуйте волонтерів від бюрократії

14.01.2015  Автор: УФБ
 Врятуйте волонтерів від бюрократії

Українські волонтери опиняються поза законом. Допоможіть припинити наступ на волонтерство! 2 прості вчинки від Вас і Ваших колег стануть вирішальними краплями здорового глузду в казані бюрократії. Надішліть кілька листів до Верховної Ради і підпишіть онлайн-петицію. Доведено: це працює. 

Волонтером сьогодні є кожен четвертий українець (до 10 млн осіб!) 70% із них постійно рятують армію від голоду, холоду і зневіри. Ці люди не чекають вдячності, винагород чи пільг. Але сьогодні їм потрібні від Вас 2 прості речі: надіслати кілька листів до Верховної Ради і підписати онлайн-петицію. Інакше бюрократія почне наступ на волонтерів і зробить їх правопорушниками.

 

Законодавчі пастки для волонтерства

Загальна проблема чинного Закону України «Про волонтерську діяльність» - це парадоксальне прагнення загнати добровільну і безкорисливу діяльність у бюрократичні рамки. А усіх, хто хоче розвивати благодійність вільно, без перепон, - оголосити порушниками закону. 
 
Є 5 основних каменів спотикання Закону, зміни до якого ми просуваємо. І об ці каменюки вже сотні людей доброї волі отримали травми у прямому й переносному значенні. 
 
По-перше, нині Закон дозволяє волонтерити суто в рамках волонтерських організацій. Усі, хто зіштовхувався з будь-якими реєстраціями юридичних осіб в Україні знають, що поки зареєструєш певний статус, то не залишиться ані тих, хто хоче допомагати, ані людей у потребі. Ця вимога суперечить самому духу волонтерства. Крім того, закон вимагає, щоб організація і волонтер підписували договір. Благодійність, певно, переплутали з комерційними послугами.
 
По-друге, Закон не дозволяє волонтери неповнолітнім. Виняток є тільки для тих, кому вже 16, але тоді потрібна письмова згода батьків. У ситуації, коли навіть учні молодших класів плетуть маскувальні сітки, а малюки в дитсадках продають власні поробки на користь солдатів і переселенців, така норма є абсурдною. 
 
По-третє, держава хоче керувати волонтерами через орган виконавчої влади. Тимчасом як добровольці рятують державу, вона розглядає їх як підлеглі кнопки доброти. 
 
По-четверте, неприбуткові організації зобов’язані страхувати волонтерів. Ви знаєте багато доброчинців, які вимагають соціального страхування за свою добровільну роботу? Чи організацій, готових нести цей фінансовий тягар замість того, щоб спрямовувати ресурси тим, хто їх потребує?
 
По-п’яте, волонтерам нав'язують обов’язкову фінансову звітність. Цікаво, як обліковувати дитячі малюнки, передані на фронт. Чи тонни харчів, які під кулями щодня передають солдатам і мирному населенню добровольці? 

 

Що зробили ми, і що потрібно від Вас? 

Український форум благодійників з 2013 року просуває Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)", який зареєстрований під номером 1408, 11.12.2014. На даному етапі потрібні Ваші голоси за те, щоб прогресивний законопроект 1408 розглянули під час наступного пленарного засідання Верховної Ради. Ми переконалися, що на політикум можна вплинути масовими зверненнями. Часу маємо до 1 лютого 2015 року. 
 
Крок 1, електронний. Підписати петицію онлайн: http://www.petitions247.net/forum/122005 і попросити про це якомога більше друзів і колег. За перші години петиція зібрала понад 100 підписів. 
 
 
Крок 2, паперовий. Роздрукувати на бланку організації тексти листів на голів фракцій (тексти можна використовувати як основу і вносити свої доповнення). Листи потрібно підписати та поставити печатку.
 
2. Надіслати оригінали листів (з підписом та печаткою організації) на поштову адресу: вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008.  Або принести (для киян) оригінали листів за адресою: м. Київ, вул. Садова 3а.
 

Лист Голові Фракції Парії «Блок Петра Порошенка»

Лист Голові Фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

Лист Першому заступнику Голови депутатської фракції Політичної партії "Народний Фронт"

Лист Голові Депутатської групи «Воля народу»

Лист Голові Депутатської групи «Економічний розвиток»

Лист Голові фракції Політичної партії "Опозиційний блок" 

Лист Голові Фракції Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ"

Лист Голові Фракції Радикальної партії Олега Ляшка

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ