Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Як править Правління: досвід благодійних фондів та організацій. Фонд громади

29.12.2011  Автор: Леся Ярошенко
Як править Правління: досвід благодійних фондів та організацій. Фонд громади

 Уперше в Україні досвід управління приватним, операційним фондами та фондом громади публічно представлений та проаналізований під час рeer learning зустрічі Українського форуму благодійників “Врядування благодійною інституцією: досвід практиків”.

Першою розповідала про свої підходи до управління наймолодша із запрошених організацій – Фонд громади Приірпіння, який лише з липня 2011 р. почав діяти в такому форматі. «Наша місія – розв’язувати проблеми міста Ірпеня та на території Приірпіння. Одне із завдань фонду - надавати на конкурсній основі гранти на виконання соціально важливих для місцевості проектів. Відповідно до цього формувалися керівні органи: загальні збори, правління, наглядова рада, дирекція, - та визначалися їхні завдання», - повідомила голова правління Фонду громади Приірпіння Тетяна Ледньова.

До складу правління фонду входить 5 членів, кожен має свій фронт робіт. Громадський діяч Тетяна Ледньова організовує роботу правління, співпрацю з громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування. Наступний член правління, держслужбовець за родом діяльності, бере на себе стратегічне планування. Юрист стежить за тим, щоб діяльність фонду відповідала букві закону. Завдання піарника - видавати газету фонду та підтримувати контакти з іншими мас-медіа. Науковець у правлінні аналізує проблеми громади, визначає пріоритети для конкурсів.

Члени правління не обмежуються цими напрямками роботи. Під час щотижневих зборів кожен отримує поточне завдання. Правління формує експертні ради для оцінки міні-проектів. Рішення приймаються колегіально. За організацію зібрань відповідає голова правління. Тетяна Ледньова наголошує на необхідності вести протоколи засідань: «Це дозволяє повертатися до порушених тем, аналізувати, що виконано, а чому деякі питання довелося перенести». Т. Ледньова усвідомлює, що правління Фонду громади Приірпіння не типове, воно вирішує оперативні питання і по суті перебирає функції дирекції, яка нині представлена власне директором і волонтером.

Роботу фонду контролює наглядова рада. Вона формується з авторитетних у громаді осіб, які не є членами фонду. Важливі рішення приймаються на загальних зборах усіх членів фонду. Присутніми на зборах можуть бути всі, кому цікавий розвиток громади.

Незалежний експерт рeer learning зустрічі, президент Міжнародного благодійного фонду “ТЦК” Любов Паливода розповіла про класичну структуру управління фондом громади. Стратегічну функцію має правління. Воно формується із представників місцевої влади, бізнесу та громадських організацій. До наглядової ради традиційно входять визначні особи краю. Вони спостерігають за роботою фонду, виконують контрольно-ревізійну функцію і завдяки своєму авторитету залучають фінансування. На загальні збори традиційно допускаються члени фонду – представники громади.

Любов Паливода порадила Фонду громади Приірпіння зменшити кількість керівних органів, переглянути їхні мету і склад, щоб функції не перетиналися: «Склалася ситуація, коли правління саме для себе формує завдання, саме його виконує і саме ж себе контролює», - пояснила незалежний експерт зустрічі.

Директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш доповнила, що після прийняття нового закону про благодійність та благодійні організації відпаде проблема обов’язкового членства у благодійній організації: «Фонд громади стане тим, чим він і має бути за визначенням – місцем накопичення і розподілу коштів».

У наступних публікаціях читайте про секрети управління приватним та операційним фондами на прикладі "Східної Європи" та "Відродження"

Фоторепортаж із рeer learning зустрічі “Врядування благодійною інституцією: досвід практиків”.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ