Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
27 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Громада дбає про своє село

13.12.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом"
Громада дбає про своє село

Щоб дістатися до мальовничого села Кисилин, що в Локачинському районі, потрібно подолати вісім кілометрів бездоріжжя. Сюди відмовляться їздити перевізники. Автобус із села до районного центру курсує лише раз на тиждень. Відсутність дороги та транспортного сполучення перешкоджає розвитку туризму. Хоча Кисилин – неабияка принада для туристів. Тут стоять дві пам’ятки архітектури – церква XVII століття й монастирський комплекс ордену кармелітів XVIII століття.

Проте завзятість та небайдужість кисилинців не дає занепасти селу. У 2008 році люди створили громадську організацію. Відтоді на умовах співфінансування з різним організаціями реалізували півтора десятка проектів. «Активній громаді – сучасну оргтехніку» – четвертий проект, що його кисилинці втілювали у життя спільно з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом».

– Це найактивніша громада на Локачинщині, – стверджує куратор проекту Оксана Дмитрук. – За результатами попередніх проектів людям вдалося розв’язати певні проблеми. На умовах співфінансування з Фондом встановили огорожу біля сільського храму, який є пам’яткою національного значення, замінили шкільні вікна і двері на енергозберігальні, разом святкували День села. Наразі громада придбала техніку, яка вкрай потрібна для проведення всіх масових заходів у селі: проектор, проекційний екран, ноутбук.

Масові заходи в Кисилині проводять часто. Традиційно відмічають новий рік, влаштовують різдвяний вертеп, організовують  концерти до різних свят, проводять пам’ятні вечори. Кисилинці одними з перших у районі почали відмічати День села, на який з’їжджаються не лише корінні кисилинці, а й люди з усього району.

Директор місцевого будинку культури Павло Ляшук  розповідає, що такі масові заходи популярні, адже люди хочуть  трішки розбавити буденність, поспілкуватися.

Сільська голова Галина Віннік радіє, адже тепер техніку не доведеться позичати.

– Коли ми брали участь у перших проектах, люди боялися бути обманутими. Зараз жителі активно долучаються до співфінансування. Такі проекти відкривають нові можливості для села. Тепер нам треба придбати колонки та мікрофони. Тому знову будемо писати проект.

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}