Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
27 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Війна та кохання очима дітей

06.12.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці
 Війна та кохання очима дітей

У рамках завершального етапу Lutsk Junior Theatre-2017 в Палаці культури міста Луцька відбувся Форум громадських інституцій. Він об’єднав навколо важливих соціальних проблем не тільки громадськість Луцька, а й творчі колективи з Рівного та Львова.

Упродовж листопада в Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» (ЦУМ, другий поверх) у рамках проекту Lutsk Junior Teatr-2017 юні актори демонстрували глядачам свої навики, таланти, уміння. Ідейний натхненник та керівник проекту – Наталія Журавльова, співорганізатор – Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».  

– Наш проект спрямований на популяризацію театрального мистецтва серед дітей та молоді, – зазначила Наталія Журавльова. – За допомогою мистецтва, театральних постановок, у яких піднімаються соціально значимі теми, ми хочемо звернути увагу на необхідність допомоги та підтримки тих, хто опинився у складних життєвих ситуаціях.

У виставах, що їх демонстрували глядачам юні актори, піднято соціальні, морально-етичні, гострі питання сьогодення. Театральний колектив студентів СНУ імені Лесі Українки «Експресія» показав фрагмент франкомовної вистави «Темна кімната». Гості з Рівного – дитяча театральна студія «Сходинки» та Рівненський академічний обласний театр ляльок – презентували філософську притчу про невиліковно хворого хлопчика «Оскар і рожева пані». Театральний колектив зі Львова «Коло» на луцькій сцені підняв питання війни та насилля. Також у рамках проекту Lutsk Junior Theatre-2017 відбулася прем’єра вистави «Задзеркалля» Творчої студії Наталії Журавльової. У ній юні актори відобразили підліткові проблеми – перше кохання, складні стосунки з однолітками та батьками.

Ольга Чистоклетова, керівник львівського колективу «Коло», відмітила, що «Тонка срібляста нить» – книжка-щоденник Поліни Жеребцової, яка базується на дитячих спогадах автора про чеченську війну. Ця нить – не просто образ, а символ смерті. Військові називають її розтяжкою.

– Діти ще не такі зіпсовані. Вони чесніші перед собою. Можливо, через цю виставу їм вдасться достукатися до дорослих сердець. Цю історію ми вибудували таким чином, аби люди згадали про прості речі, – розповіла Ольга Чистоклетова. – Для багатьох артистів це перша вистава. Але цей матеріал об’єднує їх. Працюючи над постановкою, вони вчаться слухати одне одного, чути те, що відбувається навколо них.

Усі учасники форуму отримали дипломи за привернення уваги громадськості до соціально важливих питань. Гостям з інших міст провели екскурсію в Замку Любарта.

Начальник відділу соціальних проектів Управління соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Тамара Бондарук зазначила: проблеми, що їх піднімають діти у своїх постановках, актуальні не лише для нашого міста, а й для країни загалом. Такий формат розвитку громадського простору в Луцьку відбувається вперше.

Керівник програми «Культура і духовність» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитро Зінько зауважив: Фонд підтримує проекти, які спрямовані на популяризацію культури та мистецтва рідного краю.

– Основна мета підтримки проекту Lutsk Junior Theatre-2017 полягає в популяризації саме театрального мистецтва, – зазначив Дмитро Зінько. – Театр як вид мистецтва завжди був невід’ємною частиною духовного самотворення нації. Саме в театральному мистецтві узагальнюється досвід національних надбань, втілюються моральні засади народу та його духовні ідеали. Адже з поняттям духовності співвідноситься світоглядна позиція, яка детермінує культурний спосіб життя, констатує сутність культури як сферу загальнолюдських цінностей і в такий спосіб виступає критерієм справжнього людського поступу.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}