Благодійництво – добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб у поданні набувачам матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги (Закон України „Про благодійництво та благодійну діяльність”).
Благодійна діяльність – добровільна безкорислива діяльність благодійних організацій, що не передбачає одержання прибутків від цієї діяльності (Закон України „Про благодійництво та благодійну діяльність”).
Благодійна організація – недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з Законом України „Про благодійництво та благодійні організації” (Закон України „Про благодійництво та благодійну діяльність”).
Благодійний фонд – недержавна та неприбуткова організація, заснована фізичними чи юридичними особами з метою надання благодійної допомоги, вираженої у матеріальному або фінансовому еквіваленті (Краплич Р. Розвиток локальних ресурсів або вступ до соціального інвестування. – Рівне: Фундація імені князів-благодійників Острозьких. 2003 – 128 с.).
Благодійники – фізичні та юридичні особи, які здійснюють благодійництво в інтересах набувачів благодійної допомоги (Закон України „Про благодійництво та благодійну діяльність”).
Волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно-корисний характер (Закон України „Про соціальні послуги”).
Набувачі благодійної допомоги – фізичні та юридичні особи, які потребують та отримують благодійну допомогу (Закон України „Про благодійництво та благодійну діяльність”).