Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Новини
 

ВСІ НОВИНИ

ОПИТУВАННЯ
Ви вже запланували справи і цілі на 2019-й?
МИ НА FACEBOOK

Благодійники, мобільні оператори та представники органів влади співпрацюють над звільненням від податків благодійних SMS-повідомлень

17.12.2014  Автор: Анна Казимирова
Благодійники, мобільні оператори та представники органів влади співпрацюють над звільненням від податків благодійних SMS-повідомлень

11 грудня 2014 року відбувся Круглий стіл на тему: «Запровадження на телекомунікаційних мережах України благодійних SMS-повідомлень», ініційований Українським форумом благодійників у партнерстві з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, в якому взяли участь представники органів влади, провідних благодійних організацій України, операторів мобільного зв’язку України та журналісти. Захід було проведено при підтримці компанії PwC.

Ганна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників, зазначає: «Благодійне SMS-повідомлення - один з найсучасніших інструментів збору благодійних пожертвувань придбав у світі широку популярність. Простий і зручний у використанні, він дає власникові мобільного телефону можливість в будь-який час і в будь-якому місці підтримати добру справу. Під час катастроф у Гаїті, Пакістані, Болгарії були зібрані мільйони доларів благодійної допомоги.

Зараз ситуація в Україні так само потребує оперативної підтримки громадян, але збір коштів через SMS-пожертви в Україні системно не працює, оскільки обкладається 45% податків, що сплачуються мобільними операторами з кожної перерахованої на благодійність гривні. З них: 20% ПДВ, 7,5% збір до Пенсійного фонду України та 18% податок на прибуток».

Представники НКРЗІ представили на круглому столі кейси виділення коротких благодійних номерів для Міністерства оборони (номер 565), на який було зібрано 36,9 млн. грн., та номеру для залучення благодійних фінансових коштів для підтримки правопорядку на території Запорізької області. У першому випадку номер 565 було, як виняток, звільнено від податків та зборів, у другому випадку залишився збір до Пенсійного фонду.

Протягом 2013–2014 років за ініціативи Українського форуму благодійників була створена робоча група з числа експертів компаній мобільних операторів України, представників благодійного сектору та консультантів, які спільними зусиллями розробили зміни до існуючого законодавства, спрямовані на усунення податкових перешкод для здійснення SMS-пожертв.

На круглому столі були представлені до обговорення запропоновані зміни, які викладені у двох законопроектах і фокусуються навколо двох основних пропозицій: запровадження поняття «благодійного SMS», яке буде відрізняти такі повідомленні від звичайних текстових повідомлень, та створення механізму повернення сплачених до бюджету податків операторам.

 «За останній рік культура благодійництва в Україні зробила вимушений прорив і суспільство потребує сучасних інструментів для надання допомоги – швидких, надійних, простих. Оператори отримують багато запитів на отримання коротких номерів для збору благодійності, але у кожному окремому випадку змушені звертатися до регулюючих органів, адже податки на кошти, якими абоненти поповнюють рахунки, нараховуються в день поповнення. Тому МТС Україна співпрацює з Українським форумом благодійників над підготовкою пропозицій по внесенню необхідних змін до законодавства і створенню механізму збору коштів за допомогою благодійних SMS, за прикладом успішно працюючих європейських мобільних благодійних платформ», - сказала Вікторія Рубан, керівник відділу зв’язків з громадськістю МТС Україна.

«В  сьогоднішніх  складних  для  країни  умовах  благодійність  набула особливого  значення  в  житті  українського  суспільства.  Оператор  life:)  як соціально відповідальна  компанія  щиро  підтримує  проекти  розвитку благодійної  діяльності  в Україні.  Тому  ми  вітаємо  ініціативи,  направлені на  спрощення SMS благодійності,  що  може  стати потужним  поштовхом для ще  більшого  залучення  громадськості  до корисних і потрібних справ», - говорить Оксана Рудюк, Керівник департаменту зі зв’язків із громадськістю мобільного оператора life:).

Оксана Боровець,  старший менеджер відділу податкових та юридичних послуг PwC, в цілому позитивно оцінила законодавчу ініціативу з податкової точки зору та наголосила: «Ідея оформити SMS-пожертву, як відмову користувача від послуг мобільного зв’язку і одночасно його прохання до оператора перерахувати таку частину передплати за послуги мобільного зв’язку на благодійність, повинна запрацювати на практиці. Так, запропонований підхід дозволить перерахувати на благодійність всю заявлену суму і надасть можливість операторові компенсувати податки, що були сплачені в момент отримання ним передплати від абонента. 

Враховуючи, що через суттєве податкове навантаження на даний момент збір коштів через благодійні  SMS не відбувається, впровадження запропонованих змін у законодавство не призведе до втрат бюджету від податкових надходжень. При цьому, додаткових витрат з бюджету на впровадження даної ініціативи також не потребується. 

SMS-благодійність може стати потужним і ефективним засобом для збору коштів в Україні на якісно новому рівні, а запропоновані зміни до законодавства мають на мету усунути податкові перепони для саморегулювання суспільства в цій сфері. На даному етапі важливо уважно опрацювати всі положення і формулювання щодо внесення змін для того, щоб запропонований механізм правильно і ефективно діяв на практиці." 

Зі свого боку, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, в цілому підтримує законодавчу ініціативу щодо вирішення питання запровадження благодійних текстових повідомлень, а також доцільність перегляду системи оподаткування благодійної допомоги, яка збирається через такі повідомлення.

Пропозиції змін до законодавства підготовлені Українським форумом благодійників у співпраці із юридичними та податковими експертами компаній операторів мобільного зв’язку та незалежних експертів в сфері оподаткування.

Присутні на круглому столі представники Адміністрації Президента, апарату Прем’єр-міністра, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Нацбанку та Пенсійного фонду України визнали актуальність потреби в запроваджені системного підходу до збору благодійних коштів за допомогою SMS-повідомлень та висловили готовність розглянути законопроекти та дати свої рекомендації, для їх успішного втілення у діюче законодавство.

Учасники Круглого столу узгодили резолюцію, яка підтримує ініціативу Українського форуму благодійників щодо реформування діючого податкового та телекомунікаційного законодавства з метою прискорення вирішення питання запровадження SMS-благодійності в Україні.

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}