Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Візитна картка    Етичний кодекс
 

ПРО НАС

Етичний кодекс
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
 • благодіяти потрібно кожного дня, а не тільки раз в рік
   
   34
 • у контексті наших реалій ця традиція не приживеться
   
   4
 • потрібно об`єднати зусилля благодійних організацій
   
   24
 • потрібно встановити цю традицію на законодавчому рівні
   
   12
 • запустити всеукраїнський флешмоб
   
   55
Всього голосів: 129
МИ НА FACEBOOK

Етичний кодекс Українського форуму благодійників був розроблений у серпні, а прийнятий у грудні 2008 року на конференції членів УФБ. Документ визначає основні принципи діяльності організацій-членів Форуму. Його дотримання - одна з головних вимог членства у Форумі.

 

1. Підзвітність. Члени Форуму є підзвітними перед тими, для кого вони працюють, громадянами України, державними установами та своїми донорами. Підзвітність досягається шляхом відкритого та регулярного звітування про свою діяльність, що обов’язково містить фінансові дані.

2. Суспільно відповідальне використання ресурсів. Члени Форуму використовують свої ресурси виключно для досягнення суспільно корисних цілей.

3. Прозорість. Усі процедури та діяльність членів Форуму, що стосуються благодійної допомоги, повинні бути повністю прозорими для тих, кому члени Форуму надають підтримку, громадськості, інших благодійних установ, відповідних державних органів, засобів масової інформації, інших зацікавлених осіб та організацій. Інформація про місію членів Форуму, їхні цілі, діяльність, структуру управління, а також фінансова інформація стосовно їхньої благодійної діяльності, є відкритою для громадськості. Члени Форуму надають повну та достовірну інформацію через свої інформаційні матеріали та шляхом надання оперативних відповідей на прийнятні інформаційні запити.

4. Рівні можливості. Члени Форуму забезпечують рівні можливості для усіх грантоздобувачів шляхом застосування широко оприлюднених та послідовних критеріїв при прийнятті та розгляді заявок. Рішення щодо фінансування повинні прийматись виключно на підставі якості заявок, без огляду на національну, політичну і релігійну належність, стать, спосіб життя, зовнішність та соціально-економічне становище грантоздобувачів.

5. Конфлікт інтересів. Члени Форуму відповідають за те, що їхні співробітники, особливо ті, які залучені до прийняття рішень стосовно грантів, не ставлять власні інтереси вище інтересів організації та не використовують своє службове положення для особистої вигоди. Кожен співробітник повинен повідомляти про наявність або можливість виникнення у себе конфлікту інтересів та не брати участі в обговоренні чи прийнятті тих рішень, де присутній такий конфлікт.

6. Конфіденційність. Члени Форуму поважають право своїх грантоздобувачів, грантоотримувачів і донорів на конфіденційність їхньої інформації і не розголошують їхню приватну та конфіденційну інформацію громадськості чи іншим сторонам, які не мають належних повноважень.

7. Ефективність використання коштів. При здійсненні своєї діяльності члени Форуму намагаються забезпечити високу ефективність використання коштів та зводять адміністративні витрати до оптимального мінімуму.

8. Професіоналізм. У своїх стосунках із грантоздобувачами, грантоотримувачами, донорами та іншими сторонами у сфері благодійництва та громадянського суспільства члени Форуму дотримуються високих професійних стандартів, включаючи взаємоповагу та конструктивність співпраці.

9. Дотримання законодавства. Члени Форуму діють згідно з чинним законодавством України.

 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
 • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}